Partneři

Bez spolupráce s našimi partnery by DEN ZEMĚ nemohl nikdy vzniknout.

H₂OSPODAŘ!

H₂OSPODAŘ!

Jsme spolek RHYME, který je tvořen studentama převážně z VŠ chemicko-technologické. Připravili jsme výstavu o koloběhu pitné vody a zaměřili jsme se na lepší hospodaření s pitnou vodou v domácnosti. 

Pražské služby

Pražské služby

Každý odpad se snažíme v první řadě recyklovat, energeticky využívat a až pak EKOlogicky odstraňovat. Každý zaměstnanec dělá maximum pro NEPŘEKONATELNÝ SERVIS Pražských služeb, a.s.

Národní muzeum - Přírodovědecké muzeum

Národní muzeum - Přírodovědecké muzeum

Zajímá vás, jaký motýl vám poletuje zahradou nebo kde v Praze můžete potkat roháče, jaké zde žijí hmyzí rarity? To vám prozradí aplikace iNaturalist. Vice se dozvíte na stanovišti Prahou za přírodou.

Český hydrometeorologický ústav

Český hydrometeorologický ústav

Pomáháme zlepšovat kvalitu života. Data, informace a služby pro veřejnost v oborech meteorologie, klimatologie, hydrologie a kvalita ovzduší. 

Pražské vodovody a kanalizace

Pražské vodovody a kanalizace

Společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. provozuje  vodohospodářskou infrastrukturu hl. m. Prahy. Zabývá se výrobou a distribucí pitné vody a odváděním a čištěním odpadních vod.

AMPI

AMPI

Učíme a podporujeme s radostí. Pěstujeme opravdové jídlo, pevné vztahy a zdravou zemi. Vzděláváme děti i dospělé o souvislostech jídla, zemědělství a krajiny.  

Bezobalu

Bezobalu

Upcyklujte s námi papírové pytle a vytvořte jim s vašimi dětmi jedinečný design. Tyto multifunkční pytle můžete využít jako úschovný prostor pro hračky, obal na květináč nebo jako koš na prádlo. 

CCBC - hmyz jako jídlo

CCBC - hmyz jako jídlo

Entomofágie je věda, umění i zábava. Využití hmyzu jako potravy je zcela běžná záležitost ve většině zemí světa. Křupaví červíci mají víc bílkovin než hovězí a děti tuhle zdravou hmyzí stravu milují.

City Nature Challenge

City Nature Challenge

Víkend otevřených dveří: Kroužkovací stanice, o víkendu 30.4. – 1.5., dozvíte se více o její historii a významu, o kroužkování ptáků a o pražské přírodě.

Střední škola obchodní

Střední škola obchodní

Ekologické balení dárků - ani balení dárků nemusí zatěžovat planetu! Naučte se balit dárky přírodně a udržitelně. EkoOrigami - přijďte si složit hmyzí origami.

Femancipation

Pestrost ekosystému a pastvy s ohledem na výskyt hmyzí populace, Důležitost hmyzí populace v přírodě - co by se stalo, kdyby hmyz z přírody vymizel? Rarity hmyzí populace v Praze.

Albi

Albi

V tomto stánku se malí i velcí návštěvníci seznámí s tím, jak to chodí v mraveništi. Firma Albi pro ně připravila Antárium neboli mravenčí akvárium s živými mravenci.

VKM Žihadla ze Čtyřky

VKM Žihadla ze Čtyřky

Víš, co je třeba umět a znát, aby se včelám dobře žilo a přinesly nám voňavý a sladký med? Naše včelky jsou hodné, nemusíš se jich bát.