Co je Den Země 2020


Co je Den Země 2020?

Den Země 2020 je osvětová informační kampaň tematicky zaměřená na téma Příroda ve městě. Původně měl Den Země 2020 být celodenní venkovní akce na pražské Kampě určená pro veřejnost a tematicky zaměřená na městskou přírodu. Téměř celý svět ale zasáhla pandemie koronaviru a vláda České republiky vyhlásila nouzový stav. Bylo nám líto, že Den Země 2020 nemůžeme uskutečnit a tak jsme se rozhodli ho přesunout do virtuálního prostředí - sem na denzeme.eu.

Proč se slaví Den Země 2020?

Den Země se každoročně slaví po celém světě 22. dubna. Připomínáme si tak v poslední době aktuální problematiku ekologie, dopadů chování člověka na životní prostředí a mnohé organizace, které se snaží tato témata popularizovat. Tradice oslav Dne Země sahá do roku 1969, kdy byl vyhlášen na konferenci UNESCO v San Franciscu. Tento den má velký význam, protože spojuje lidi na celém světě bez ohledu na jejich původ, národnost nebo víru. Den Země slavíme i my ve spolupráci s českými organizacemi a aktivisty. Akci pořádá Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.

Co vás čeká?

Na denzeme.eu se můžete registrovat do virtuálního prostředí, kde naleznete 10 stánků, v nichž jsou připravené zábavné a vzdělávací aktivity pro vás, vaše rodiče i učitele.

Hlavním tématem letošního ročníku je Příroda ve městě.

Připravili jsme pro vás články, návody, hry, kvízy a soutěže. Za každý kvíz či odeslanou fotku do soutěže získáš cenné Groše, které pak můžeš vyměnit za zajímavé ceny.

Do kdy Den Země 2020 potrvá?

Virtuální Den Země 2020 potrvá minimálně do konce května.


S čím nám můžete pomoci?

Den Země je i na Facebooku a Instagramu. Moc nám pomůže, když budete sdílet naše stránky.

#denzeme2020
#denzemeeu
#denzemebude
#denzemeonline

info@denzeme.eu

denzeme.eu

Zpět do stánku
Hlavní město Praha